Stalo įrankiai

Šioje rubrikoje pristatomi patys įvairiausi stalo įrankių rinkiniai, serviravimo įrankiai. Įrankiai paprastai parduodami tam tikromis pakuotėmis, bet prireikus parduosime ir 1vnt.
Kad įrankiai ilgai neprarastų savo išvaizdos bei funkcionalumo, juos būtina tinkamai prižiūrėti. Stalo įrankiai gaminami iš pačių įvairiausių medžiagų – nerūdijančio plieno 13/0, 18/0, 18/8-18/10, sidabro, kaulo, plastiko, medžio ir pan. Dažniausiai įrankių gamybai naudojamas nerūdijantis plienas. Stalo įrankių peiliai paprastai gaminami iš 13/0 arba 18/0 plieno – kad juos būtų galima išgaląsti. Šie lydiniai nėra tokie atsparūs korozijai, nors ir turi ženklą „nerūdijantis plienas“. Tai reiškia tik tai, kad plienas nerūdija veikiamas drėgno oro, bet ne visomis kitomis aplinkybėmis.
Indų plovimo mašinose, stalo įrankius visuomet plaukite stačioje padėtyje, nukreipę rankenas į apačią, niekuomet neperdenkite indų bei įrankių taip, kad ploviklis negalėtų patekti į visas zonas. Jei įrankiai nėra plaunami iš karto po naudojimo, nuo jų būtina pašalinti maisto likučius. Ilgai laikant neplautus įrankius, gali pakisti jų paviršiaus spalva. Šiuos pakitimus pašalinsite naudodami citrinos rūgštį ar specialius ploviklius.
Indų plovimo mašinose, vienu metu plaukite tik vienos rūšies įrankius.  Pvz, plaunant sidabrinius bei nerūdijančio plieno įrankius kartu, drėgnoje aplinkoje, tarp skirtingų metalų vyksta reakcija, kurios metu nerūdijantis plienas perduoda elektronus sidabrui. Tai sąlygoja nerūdijančio plieno cheminę koroziją ir rūdijimą. Plaunant įrankius su rūdijančiais įrankiais, pvz. bulvių skutikliais, rūdys pereina ir prisitvirtina prie pažeistų įrankių vietų. Plaunant įrankius gulimoje padėtyje, naudojant per daug ploviklio ar per trumpą plovimo ciklą, ant įrankių gali likti ploviklio liekanų, ardančių jų paviršių.