Stelažai padangoms ir ratlankiams

Padangos mėgsta švarą – prieš sandėliuojant, jas vertėtų gerai nuplauti ir nusausinti. Būtina apsaugoti jas nuo kontakto su tirpikliais, aliejumi ar riebalais. Padangos taip pat turi būti apsaugotos nuo tiesioginių saulės spindulių, intensyvios dirbtinės šviesos, elektros virinimo kibirkščių. Idealiausios sąlygos – tamsa, geras vėdinimas ir +15ºC. Padangų nepatartina dėti į brezentinius ar plastikinius maišus, nes apie jas turi laisvai cirkuliuoti oras. Reikėtų vengti nepaprastai drėgnų sąlygų, kad ant padangų nesikondensuotų drėgmė.

Kaip tinkamai sandėliuoti padangas?

Didelio skirtumo kaip saugoti padangas – su ratlankiais, ar išmontavus – nėra. Padangas galima sandėliuoti įvairiai – pakabinus, pastačius, paguldžius ant grindų ar sukrovus jas vieną ant kitos, kaip šulinio rentinį. Sandėliavimo būdo pasirinkimas priklauso nuo to, ar padangos yra su ratlankiais, ar ne.

Padangas su ratlankiais geriausia laikyti sukabintas per centrinę rato skylę, sukrovus jas vieną ant kitos, kaip šulinio rentinį, ar suguldžius ant lentynų (patariama pripūsti iki maksimalios ribos).

Išmontuotų padangų jokiu būdu negalima laikyti sukrovus „šuliniu“ vieną ant kitos – nuo svorio deformuojasi padangų šonai, todėl vėliau jų paviršius netolygiai ir žymiai greičiau dėvisi. Tokias padangas galima sandėliuoti tik vertikaliai, kaip įmanoma laisviau sudėjus jas ant grindų ar didelėje lentynoje. Taip laikant padangas patariama periodiškai pasukti, kad jos nesideformuotų.

Padangas su ratlankiais galima sandėliuoti ant stelažų su tradicinėmis lentynomis ar naudojant įvairius laikiklius, o padangas be ratlankių patogiausia laikyti sustatytas specialiose strypinėse lentynose – tai vienas pigiausių ir efektyviausių būdų padangų sandėliavimui.

METALSISTEM (Italija) cinkuoto plieno stelažai padangoms ir ratlankiams yra itin tvirti ir stabilūs.  Jiems nereikalingos jokios papildomos atatampos ar sutvirtinimai. Stelažai yra tik 40 cm  gylio, todėl, dėl saugumo, juos patariama tvirtinti prie sienos, pagrindo, ar tarpusavyje jungti atskiras stelažų eiles.

Lentynos aukščio keitimo žingsnis – tik 33 mm, todėl stelažus galima pritaikyti bet kokio diametro padangoms sandėliuoti. Galite rinktis 90 –  150cm ilgio lentynas.

Pastačius vieną stelažų modulį, antrasis jungiamas prie to pačio stovo, todėl papildomas modulis – pigesnis. Stelažai surenkami itin lengvai, be jokių varžtų. Stovus pristatome jau surinktus – tereikia norimame aukštyje įkabinti ovalinius skersinius.

Sandėliuojamos padangos išlenda už stelažo ribų, todėl šie stelažai statomi kiek atitraukti nuo sienos ar vienas nuo kito. Jei stelažą reikalinga glausti prie sienos, ar norite sandėliuoti nestandartines padangas – kreipkitės, pasiūlysime kitus stelažų modulius. Galima užsisakyti net iki 590 kg apkrovai pritaikytas lentynas padangoms, įvairius priedus šiems stelažams.
Greta atskirų stelažų padangoms pristatomi ir stelažų rinkiniai 20“ bei 40“ pėdų konteineriams, vežimėliai padangoms. Iki keturių lygių vienas ant kito statomuose, sulankstomuose konteineriuose sudėsite itin didelį kiekį padangų ir greitai išplėsite sandėlio talpą.